Patika’da gönüllü olmak

by

Patikayı oluştururken hep sistemin içinde nefes alamadığım zamanları düşündüm ve hep o yorgunluktan düşecek gibi olduğumda işte bir gün gelecek yüzelerce insan bu olanaklardan yararlanacak her kaldıkları gün daha güçlenecekler diye düşündüm. Herkesin birbirini güçlendirdiği bir birlerinin patikalarına destek verdiği üreterek var olduğumuz bir ortam oluşturabilmek için çok çalıştım.

Sizler de patika yolcularından olmak isteyip uzun bir tatlinizi karşılayacak bütçeniz yoksa günde 6 saat çalışmarak patikada kalabilirsiniz. Her mevsim değişik işlerin olduğu patikada bahçe işlerinden gıda işlemeye çocuklarla ilgilenmekten inşaat işlerine kadar çeşitli uğraşlarımız var.

Sabah çok erken kalkıp yogayla güne başlayıp bize gelen grupların yada mevsimin ritmine göre günlük işlerimizi öncelik sırasında yapıyoruz. 

Bahar aylarını daha çok bahçe, inşaat ve sezonda yer alacak etkinliklere hazirlıklarla; yaz aylarını kampların getirdiği heycanla ve hasat yaparak; sonbaharda da kışa hazırlık olan tarhana, şarap, zeytin gibi ürünleri işleyerek geçiriyoruz.

Bizimle beraber zaman geçirmek isteyenlerden özellikle projemizin ne olduğunu web sitemizden (www.patikadayolculuk.com) incelemlerini rica ediyoruz. Bu bloktaki yazıları da tarayarak patika projesinin kapsamını görebilme şansınızğu olacaktır.

Başka bir dünya olduğuna inanların bunu oluşturmaları için fırsatlar yakalanabildiğine inanıyorum. El ele vererek çoğalmak ve günün sonunu bunun getirdiği coşkuyla tamamlamak her geçen gün bizi geleceğe yönelik bakmamızı sağlıyor. Istediğimiz dünyayı elde edebilmek için değişimi kendimizden başlatmamız gerektiğine inanarak yaşam tarzımızı da buna göre tasarladık. Patikadaki yaşamı da buna göre oluşturuyoruzbtüm bizimle yolculuk eden arkadaşlarla birlikte…

Önü deniz çevresi ormanla kaplı olan bu büyülü kekik kokan topraklardan, Likya topraklarından büyülü rüzgarları yolculuklarınızda destek olabilmesi için size gönderiyoruz.

erol b. scott, erolbenjamin@yahoo.com

Not: Erol B. Scott hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.


%d blogcu bunu beğendi: