Devrim Akkaya ile Patika’da Yoga Kampi 9-13 Temmuz 2011

by

İçinde Yin Yoga ve Tao Vinyasa uygulamarı olacaktır.

Yin Yoga Nedir?

Yin Yoga, Hatha Yoga’nın bir tarzıdır. Diğer yoga tarzlarına nazaran yin yogada kaslar pasif tutulur ve bağ dokular odaklı çalışılır. Yin Yoga, esas olarak kalçalardaki, leğen kemiği bölgesindeki ve bel omurgasındaki bağ dokuların uyarılmasına odaklanır. Eklemler, alt bel ve omurga sağlığı için çok etkilidir. Vücudun görünmeyen kanallarındaki enerji (chi/prana) hareketini teşvik eder. Genelde pasif kaslar ile pozlarda 3-5 dakika kalınır.

Yin yoga; daha dinamik ve kaslara dayalı ‘yang’ egzersizleri tamamlayıcı bir stil olarak, uygulayana bir içe bakış, aktif olan zihni dinginleştirme, nefesinin farkına varma ve farklı algı katmanlarını deneyimleme fırsatı sunar. Rahatlatıcı ve canlandırıcı Yin Yoga; vücut için bir denge ve rahatlama hali sağlayarak meditasyonda fiziksel olarak daha rahat şekilde oturmaya olanak verir

Tao Vinyasa nedir?

“Yang” bir tarzı olan Tao Vinyasa Paul Grilley ve Suzee Grilley tarafindan geliştirilmiş olan ,3 ayrı seriyi içeren,bedenin kendi sınırıyla ve ritmiyle hareket etmesini amaçlayan akışlardan oluşmaktadır.Bu akışlar bedenin farklı bölgelerine odaklanıp, bu bölgelerdeki çalışmayı yogunlaştırıp, temelde bedendeki Chi nın akışını uyaran ve dengeleyen akışlardır.Gunluk derslerde yavaş yavaş bu akışları inceleyip , bazen beraber bazen de ayrı ayrı seriler üzerinde çalışacağız.

Golden Seed (Altın Tohum)
Warrior (Savaşçı)
Flying Dragon (Uçan Ejderha)Tao Vinyasa dersleri (nefes ve meditasyonla başlayacak olan sabah uygulamasi 08:30-10:00 ) ve her gün farklı bölgelere odaklanacak Yin Yoga dersleriyle (kalça , omurga,v.s) tamamlanacak aksam dersi (17:30-19:00 ) dışında kalan tüm zamanınızı kampın keyifli ortamında geçirebilirsiniz.

*Bu kamp her seviyede katılmcıya açıktır ve ingilizce konuşanlar da katılabilir.

*Konaklama veya Patika ile ilgili soruları veya rezervasyonla ilgili ayrıntıları Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta ile öğrenebilirsiniz .

*ilk ve son gün için ders saatleri, kampa varışlar ve kamptan ayrılış saatlerine göre değiştirilebilir.

Devrim Akkaya Kimdir?
2006-2007′de Zeynep Aksoy ve David Cornwell’in Cihangir Yoga hocalık eğitimine katılmıştır. 200 saat lik eğitim sonunda / independent yoga network (iyn) tarafından onaylı uluslararası sertifikayı tamamlamıştır. 2007′de Sarah Powers‘tan ilk yin yoga hocalık sertifikasını almıştır. 2009 da Paul Grilley ile Yoga Anatomi Hocalık eğitimi tamamlayarak Yin Yogayı daha da yoğun uygulamaya başlamıştır. 2010 Yılında bir kez daha Paul Grılleyden 100 saatlık Yin Yoga ve Yoga Anatomisi Hocalık Eğitimi almıştır. Kendi pratiği ve verdiği dersler yoğunlukla Yin yoga tarzındadır. Yin Yoga’nın enerjitik etkileri özellikle ilgilendiği bir yaklaşımdır.

Tias Little, Sharon Gannon & David Life , Peter Sterious, Godfrey Devereux’un yoğun eğitim workshoplarına katılan Akkaya, yoga dersleri vermenin yanısıra halen yoga eğitimine de devam etmektedir. Aynı zamanda reiki eğitmeni olan Devrim, reikiye Gülcan Arpacıoğlu ile 2002 yılında başlamıştır. 2005′te reiki ustası William Lee Rand’den özgün reiki teknikleri eğitimi almıştır. 2003 yılında duygusal özgürleşme teknikleri, özgün adıyla “emotional freedom” techniques (eft) eğitimini tamamlamıştır. 2008 yılından berı Cihangır Yoga’da yoğun katılımlı Reiki inisiyasyonları yapmaktadır.

Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik mezunu olan Devrim, “anne-bebek”, “çocuk ve hamile” yogası alanlarında yurtdışında pek çok kuruluşta eğitimlerini tamamlamıştır. Reiki, enerji çalışmaları, meridyen teorileri, çakralar ve bunların yoga uygulamalarındaki etkileri ve katkıları konusunda kişisel çalışmaları ve okumaları devam etmektedir.

Patika hakkında biraz bilgi

Patika, Fethiye’nin Faralya köyünde deniz ve ormanla kucaklaşmış bir coğrafyada yer alıyor. Yürüyüş mesafesindeki Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu ziyaretçilerin en işlek yürüyüş parkuru. Sabahları yogayla başladığımız güne dileyenler tarihi Likya Yolu patikalarını da keşifle devam edebilir, ya da orman içinden sessizce uzanan patikadan 10 dakika yürüyerek denize kavuşabilirler.

Konaklama için Patika sakinlerinin kendi elleriyle yaptıkları, içinde duşu ve tuvaleti olan taş odalardan çadırlara kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Yerel ürünlerin kullanılmaya çalışıldığı, vejeteryan ağırlıklı, sağlıklı ve lezzetli yemekler de sizi bekliyor…

Organik tarım yapılan 5 dönümlük alanda, yoga kamplarından çocuk kamplarına kadar pek çok etkinliğin yer aldığı patika projesiyle ilgili
özet bilgiye https://patikayolculari.wordpress.com/patika/ den
fotoğraflarla birlikte daha fazla bilgiye ise http://www.patikadayolculuk.com dan ulaşabilirsiniz.

Diğer Bilgiler
–Kamp her seviyedeki yoga uygulayıcısına açık olup, aileniz veya bir refakatçiniz ile geliyorsanız, yoga derslerine katılmayacak bireylerden yalnızca konaklama ücreti alınacaktır.
–Ders içeriği ile ilgili her türlü sorunuz için devrimakkaya@hotmail.com a e-posta atabilirsiniz.
–Konaklama, rezervasyon ve Patika ile ilgili soruları Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta ile öğrenebilirsiniz .
–İlk ve son gün için ders saatleri, kampa varışlar ve kamptan ayrılış saatlerine göre belirlenecektir.
— Ulaşım için http://www.patikadayolculuk.com/konaklama-ulasim.html den bilgi alabilirsiniz
–Yanınızda yoga mat ınızın dışında getirmek isteyeceklerinizle ilgili bilgileri aşaığdaki linkten alabilirsiniz: (http://www.patikadayolculuk.com/sikca-sorulan-sorular.html)


%d blogcu bunu beğendi: