Yeni Yılda Patika

by

Frezya

(Patika Mart 2011)

Bugün şamanlardan etkilenen kültürler için yeni yıl kutlamaları var. Ben de sizin yeni yılınızı, Nevruz Bayramınızı, dönenceniz,”yeni gününüzü” kutlamak istiyorum. 

Dünyada onca şey olurken hangi olayların gündemimizde ne kadar yer alacağı da her gün yaşadığım bir heyecan. İnsanin duydukları, gördükleri, hissettikleri yaşantımız o kadar çok yönlendiriyor ki buna ek olarak tatlar, kokular, dokunmaları da eklediğimizde 2 yaşının tüm güzelligini tasiyan oğlumu izliyorum bahcede. Şu siralar yurdun dort bir tarafinda yagan yagmurlardan sonra baharın bizim bulundugumuz topraklara gelisini gun be gun izliyoruz.  Frezyaların kırmızı ve beyaz ciceklerinden yayılan kokulardan, baklanın ciceklerine, topragın bize sunduklarindan gunes batimina kadar pek cok guzelligin icinde yasiyoruz… 

Patikanin 24 nisanda sezon açılışı olacak. Nasıl bir duyuru yapsak bize gelemeyenlerle bu senligi nasıl paylassak diye dusunuyoruz. Pazar günü bu yöredeki arkadaşlarımızla Patika’da 4 yıldır yaptığımız gibi yine piknik yapacağız. Bize gelebilen arkadaslarla baharın keyfini çıkarmayı düşünüyoruz bahçe işleriyle boğuşurken… Onu izleyen hafta; 23-30 Nisan’da gelenlerle yogun yoga calismalari yapacagiz.

https://patikayolculari.wordpress.com/2011/03/20/patikada-nisanda-yoga-tatili-23-30-nisan-2011/

Bu sezon acilisini yaparken patikanın da etkinliklerini duyurmak istiyoruz.. patikanın aclisinda daha neler yapilabilir acaba..?

Patika’da bu yıl yer alacak diger etkinlikler aşağıdaki linkte:

https://patikayolculari.wordpress.com/etkinlikler-2/

Etkinliklerinin programı ise taslak olarak aşağıdaki gibi

https://patikayolculari.wordpress.com/2000/03/03/patika%e2%80%99nin-2011-yili-etkinlik-takvimi/

Nisan başında, Patika’nın açılışından önce tüm sezon etkinlikleri kesinleşmiş, içerikleri dolmuş olacak. 

Arkadaşlarım zaman zaman Patika’da neler oluyor hiç paylaşmıyorsun dediklerinden beri yani bir yıldır hem facebook u kullanarak hem İstanbul’daki toplantilarla daha çok Patika’da olup bitenleri paylasmaya calisiyorum. Sizler de bana e-posta atıp sizlerin patikasında neler olup bitiyor anlatirsaniz cok hos olur. Aksamlari onlari okuyarak yorgunluk atarim.

Her hafta sizlerle Patika cevresindeki konularla ilgili paylasimlar yapmaya calisacagim. DenizYücel den bahçe işlerine yoga platformunun bitirilmesinden bu yıl Patika’da yer alacak 20 nin ustundeki etkinliğin alt yapısını oluşturmasına kadar çeşitli konular var bu haftanın gündeminde.

Bir de sizinle  “Yaşantımızdaki şamanizm izlerinden bir kaçı…” adlı yazıyı paylaşmak istiyorum.

https://patikayolculari.wordpress.com/2011/03/19/yasantimizdaki-saminizm-izlerinden-bir-kaci/

Sizin de yaşantınızda, yolculuklarınızda neler oluyor paylaşırsanız sevinirim..

Akdenizin kekik kokan büyülü rüzgarları sizinle olsun..

Erol B. Scott, erolbenjamin@yahoo.com

Not: Erol B. Scott hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.


%d blogcu bunu beğendi: