Patika’da ilk defa bir Anusara Yoga kampı

by
Naz Sarman

25 – 29 Haziran arasında Naz Sarman eşliğinde yapilacak yoga kampında evrendeki beş element ile Anusara yoganın beş hiza prensiplerinin birbirleriyle uyumu araştırılacaktır. Gelin beraber toprak elementi ile kas gücüve duruşlardaki hiza ve kök salmayı; su elementi ile iç spiral ve kalçaları özgürce açmayı; ateş elementi ile dış spiral ve duruşları dinamikleştirmeyi; hava elementi ile nefesi ve merkezden dışa doğru bedeni esnetmeyi; eter elementi ile meditasyonu, bedenin ve zihnin içinde var olan hisleri kabullenmeyi, içimizdeki ve dışımızdaki yaşamı kesfedelim.

Günlük Akış:

07:00 – 09:00 Yoga

09:30 Kahvaltı

10:30 – 17:00 Yürüyüş, öğlen yemeği, yüzme…

17:00 – 19:00  Yoga

19:30 Akşam yemeği

*Konaklama veya Patika ile ilgili soruları veya rezervasyonla ilgili ayrıntıları Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta ile öğrenebilirsiniz .

Naz Sarman Hakkında:

İlk 200 saatlik Hatha yoga eğitimimi New York’da 2003-2004 yıllarında Anusara tarzında aldı. 2004 ile 2008 arasinda Anusara yogayı kuran John Friend’in Seviye I ve II yoga hocalığı, terapatik yoga ve yoga felsefesi eğitimlerini tamamladı. Amerika’nin ileri gelen Anusara sertifikalı hocalarinin – Sienna Sherman, Lois Nesbitt, Jim Bernaert, Amy Ippoliti, Desire Rumbaugh, Elena Brower bunlardan bazıları-  çesitli kurslarına katıldı; Ellen Saltonstall, Jackie Prete, Bindu Wiles hocalarina assistanlık yaptı. Dr. Douglas Brooks ile Tantra yoga felsefesi, Yoga Journal yazarı Sally Kempton ile meditasyon konusunda eğitim aldı. 2008 yılından itibaren BMC (Body Mind Centering -Beden Zihin Bütünlüğü-) kurucusu Bonnie Bainbridge Cohen ve Amy Matthews ile somatik beden zekası, deneyimlerek ve hissederek insan anatomisini anlama, insan vucudunun hareket gelişimi ve potansiyeli uzerinde çalışmaktadır. Istanbul’a yerleştikten sonra Chris Chavez, Godfrey Devereux, Tias Little ve Wayne Liquorman’in kurslarına katıldı. Turkiye’ye Anusara yoga tarzını getiren Chris Chavez’in Cihangir Yoga’daki hocalık egitiminde assistanlık yapmaktadır.

Patika hakkında biraz bilgi

Patika, Fethiye’nin Faralya köyünde deniz ve ormanla kucaklaşmış bir coğrafyada yer alıyor. Yürüyüş mesafesindeki Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu ziyaretçilerin en işlek yürüyüş parkuru. Sabahları yogayla başladığımız güne dileyenler tarihi Likya Yolu patikalarını da keşifle devam edebilir, ya da orman içinden sessizce uzanan patikadan 10 dakika yürüyerek denize avuşabilirler.

Konaklama için Patika sakinlerinin kendi elleriyle yaptıkları, içinde duşu ve tuvaleti olan taş odalardan çadırlara kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Yerel ürünlerin kullanılmaya çalışıldığı, vejeteryan ağırlıklı, sağlıklı ve lezzetli yemekler de sizi bekliyor…

Organik tarım yapılan 5 dönümlük alanda, yoga kamplarından çocuk kamplarına
kadar pek çok etkinliğin yer aldığı patika projesiyle ilgili

özet bilgiye https://patikayolculari.wordpress.com/patika/ den

fotoğraflarla birlikte daha fazla bilgiye ise http://www.patikadayolculuk.com dan
ulaşabilirsiniz.

Diğer Bilgiler:

–Kamp her seviyedeki yoga uygulayıcısına açıktır.
–Ders içeriği ile ilgili her türlü sorunuz için nazsarman@gmail.com’a e-posta atabilirsiniz.
–Konaklama, rezervasyon ve Patika ile ilgili soruları Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta ile öğrenebilirsiniz .
— Ulaşım için http://www.patikadayolculuk.com/konaklama-ulasim.html den bilgi alabilirsiniz
–Yanınızda yoga matınızın dışında getirmek isteyeceklerinizle ilgili bilgileri aşağıdaki linkten alabilirsiniz: (http://www.patikadayolculuk.com/sikca-sorulan-sorular.html)


%d blogcu bunu beğendi: