Naz Sarman ve Mey Elbi ile Kurban Bayramında Patika’da Yoga Tatili

by

Mey Elbi

Mey, 2000 senesinde New York’ta Om yoga’nın kurucusu Cyndi Lee ile ilk hocalık eğitimini yaptıktan sonra ders verme pratiğine başlamış ve 2010 senesinde Godfrey ile yaptığı 300 saatlik eğitim ile yoga anlayışının daha köklendiğini ve derinleştiğini hissetmektedir. 11 senedir hem kendi kişisel uygulamasını, hem de hocalık uygulamasını, tutku ile ilk günkü heyecanı ile sürdürmektedir. Mey, bu kursta tematik vinyasa uygulamalarının yanı sıra, beden bütünlüğü nedir, beden somatik olarak nasıl öğreniyor, bandhalar nedir, ve yoga pozları uygulamasında bandhaların öneminden bahsedecek, zihnin yapısı nedir ve meditasyonun öneminden bahsedip, içsel alan araştırması içinde şimdinin bütünlüğünü hissetmemizde yardımcı olan uzun meditasyonlar yaptıracak.

Naz Sarman

Naz, 2003 yılından itibaren sürdürdüğü Anusara yoga calışmalarını 2008’den beri Beden Zihin Bütünleşmesinden öğrendiği bilgiler ile pekiştirerek devam ettirmektedir. Bu kursta kendi Anusara pratiğini derinleştirmeye yardımcı olmuş Beden Zihin Bütünleşmesi öğretilerinden alıntılar yaparak katılımcıların iç beden farkındalıklarının artmasını amaçlar. Kurs konularından bazıları nefes almada akçiğer loblarının kullanımı; birden fazla diyafram farkındalığı; öne, arkaya bükülmelerde ve çevirmelerde organ farkındalığı; sindirim sistemi ve kuvveti merkeze toplama; psoas kası sayesinde ters duruşlara hazırlık; kalça açıcı duruşlarda leğen kemiği tabanını detayli inceleme olacaktir.

İlk kez beraber bir yoga kursu düzenlemenin heyecanı içinde olan Mey ve Naz Fethiye’nin en dingin aylarından biri olan Kasım’ın ilk günlerinde sizleri aralarında görmekten mutluluk duyacaklar. Tarihler : Kurban bayramı 5 Kasım – 9 Kasım Kurs 5 kasım cumartesi günü 17.00’de başlayacak ve 9 Kasım Çarşamba 12.00 gibi bitecektir. Kurs yeri : Patika, Fethiye Faralya köyünde Yoga saatleri: 8.00 – 11.00 / 17.00 – 19.00 (Yoga pratiği uygulamasına pranayama ve meditasyon çalışmaları dahildir.)

Patika hakkında biraz bilgi

Patika, Fethiye’nin Faralya köyünde deniz ve ormanla kucaklaşmış bir coğrafyada yer alıyor. Yürüyüş mesafesindeki Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu ziyaretçilerin en işlek yürüyüş parkuru. Sabahları yogayla başladığımız güne dileyenler tarihi Likya Yolu patikalarını da keşifle devam edebilir, ya da orman içinden sessizce uzanan patikadan 10 dakika yürüyerek denize kavuşabilirler.

Konaklama için Patika sakinlerinin kendi elleriyle yaptıkları, içinde duşu ve tuvaleti olan taş odalardan çadırlara kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Yerel ürünlerin kullanılmaya çalışıldığı, vejeteryan ağırlıklı, sağlıklı ve lezzetli yemekler de sizi bekliyor… Organik tarım yapılan 5 dönümlük alanda, yoga kamplarından çocuk kamplarına kadar pek çok etkinliğin yer aldığı patika projesiyle ilgili özet bilgiye https://patikayolculari.wordpress.com/patika/ den fotoğraflarla birlikte daha fazla bilgiye ise http://www.patikadayolculuk.com dan ulaşabilirsiniz.

Diğer Bilgiler

–Kamp her seviyedeki yoga uygulayıcısına açık olup, aileniz veya bir refakatçiniz ile geliyorsanız, yoga derslerine katılmayacak bireylerden yalnızca konaklama ücreti alınacaktır.

–Ders içeriği ile ilgili her türlü sorunuz için meyelbi@gmail.com ve nazsarman@gmail.com e-posta atabilirsiniz.

–Konaklama, rezervasyon ve Patika ile ilgili soruları Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta ile öğrenebilirsiniz .

— Ulaşım için http://www.patikadayolculuk.com/konaklama-ulasim.htmlden bilgi alabilirsiniz ek bilgi için bizi arayın.

–Yanınızda yoga matınızın dışında getirmek isteyeceklerinizle ilgili bilgileri aşaığdaki linkten alabilirsiniz: (http://www.patikadayolculuk.com/sikca-sorulan-sorular.html)


%d blogcu bunu beğendi: