Patika 2012 Etkinlik Programı

by

Not: Etkinliklerde yapilan degisikliker surekli https://patikayolculari.wordpress.com/etkinlikler/ den izlenebilir.

Patika Açılısı

19-25 Mart tarihleri arasinda 21 Mart da gelen yeni yili kutlayarak yogalı, yürüyüşlü, gunluk gezilerin oldugu bir program düşündük.

25 Mart 2012 Patika Açılışı

Bu dönemde 21 Mart Ekinoks oluşuna denk getirerek 19-25 Mart arası yogalı, yürüyüşlü, gezili bir program düşündük.

Nisan da Patika Kampları

10 Nisan – 25 Nisan Günleri arasında 5 günlük yoga ve yürüyüş kampları olacak.

Tay (Thai) Masajı ve Yoga Kampı

5-10 Mayıs tarihleri arsında miyoterapist Gamze De Lisen katılımcılara

“1. Seviye Tay Masajı” nın nasıl uygulanacağını öğretecek.

Yürüyüş Kampı

12 – 17 Mayıs tarihleri arasında sabahları kahvaltı öncesi temel yoga tekniklerinin üzerinden geçtikten sonra her gün değisik yerlere günü birlik yürüyüşlerimiz olacak.

TaiChi ve Yoga Kampı

19-24 Mayıs tarihleri arasında sabahları TaiChi öğleden sonra Yoga yapacağımız bir kampımız olacak.

Ashtanga Yoga Kampı

26 Mayıs ile 1 Haziran arasındaki kamp Peter Bertero eşliğinde olup bu kampın dili ingilizce olacaktir.

Kate Beckel Yoga Kampı

2-6 Haziran tarihleri arasında olacak kampın dili ingilizce olacaktir.

Çocuklu Ailelerle Kamp 2012

16 -23 Haziran tarihleri arasında 3-6 yaş arasındaki çocuklarla kamp yapacağız. Bu kamp Yeni Zelanda da uzun yıllar egitmenlik yapmıs Waldorf Hocası Meral Geylani esliğinde yurutulecektir.  Sabahları kahvaltı oncesi Erol Benjamin Scott esliginde yoga dersleri olacaktir.

Ilk Yardim Kursu ve Yoga

23 – 27 Haziran tarihleri arasinda her gün Ozlem Sarikaya tarafindan ilkyardim dersleri verilecek. Yoga  bölümünde Erol B. Scott tarafindan yoganın temel teknikleri üzerinde durulacak ve beş gun boyunca güclendirici, dogayi hissettigimiz calısmalar yapılacaktir.

Çocuklu Aileler için Sanat Kampı

1-7 Temmmuz arasında 3-9 yaşlarındaki çocuklara yönelik sanat çocuk kampı olacaktir. Bu calısmayı Atölye Çocuk’tan Iraz Toros Suman,
Çizgi Çocuk Atölyesi’nden Yasemin Erdin Tavukçu ve Patika Yoga Merkezi’nden
Erol Benjamin Scott beraber yürüteceklerdir.

 

Farkındalığın Anotomisi: İç beden farkındalığı ile yoga asana pratiği

Bu atolye calismasi 7 – 10 Temmuz tarihleri arasında Naz Sarman tarafından verilecektir.

Plates Kampı

14-19 Temmuz tarihleri arasında orta seviye plates uygulamaları yapılacaktır.

Beden Çalışması

21-26 Temmuz tarihleri arasında  miyoterapist Gamze De Lisen ile yapılacak çalışmada anatomi ve fizyoloji bilgilerinin gündelik hayatta kullanılmasıyla daha sağlıklı bir yaşam için gerekli bilgiler öğretilecek.

Ağustos Yoga Kampı

4- 8 Agustos tarihleri arsinda eni baslayan ve orta derecede yoga yapanlara yönelik temel yoga tekniklerini pekistirip  guclendirmek üzere  tasarlanan bu kampta egitmen Erol Scott sizlere doğada yoga yapmanın keyfini tattıracaktir.

2012 Ağustos Çocuk Kampı 

9-16 Tarihleri arasında 8-11 yaşları arasında çocuklara özel (yalnız 8 çocuk) ;tohumdan yemek yapımına, yaratıcı dramadan Anadolu hikayelerine, satrançtan sanata kadar pek çok konuyu işlediğimiz gönüllü olarak her yıl yürüttüğümüz kampımız olacak.

Şeker Bayramında

19 – 23 Ağustos tarihleri arasında beden farkindaligina yonelik bir yoga ve dans atolyemiz olacak.

Permakultur ve Yoga

Permekultur tasarim tekniklerine giris, bahcecilik uygulamalari ve dogal tarim tekniklerinden soz edilen bu kampta aynı zamanda Monica Danobeitia tararfindan verilen yoga dersleri olacaktir ve bu atolye calısmasının dili ingizce olacatır.

Ayurveda and Yoga

4 ile 9 Eylul arasında Kate Beckel, Ulli Allmendinger, MSc. Ayurveda ve Dr. Onur Aydınoğlu, DAOM la beraber 5 gune yayılmış Ayurveda ve Ayuryoga uzerine calısma sansınız olacak. Dili ingilizce olacak bu calısmanın icerigini sitemizden öğrenebilirsiniz.

Ashtanga Yoga Kampı

12-17 Eylul Sabahları Selda Köksal’la Ashtanga primary seri ile gune baslayip Yoga ile güne başlayıp öğleden sonraları Şaylan Yılmaz’la yin yoga ile (ara sira Tao Vinyasa ile) devam edilecek.

Tai-Chi ve Yoga Kampı

19-23 Eylül tarihleri arasında sabahlari Zeynep Barut un TaiChi calismalari ve  ogleden sonlari da İrem Greenfield yogasiyla devam edecektir.

Masaj Teknikleri

29 Eylül-4 Ekim tarihleri arasinda miyoterapist Gamze De Lisen ile yapılacak atölye çalışması, rahatlama masajından bir adım daha ileri giderek iyileştirici dokunuş teknikleri hakkında pratik ve teorik çalışmalar içerecek. Daha fazla bilgi alabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yoga Terapi ve Detoks Tatili

6-14 Ekim tarihleri arasında Yogha tarafında tasarlanan bu kamp boyunca  çalışmalarda kilo kontrolü için yoga terapi, pozitif sağlık için yoga terapi, om meditasyonu, cyclic meditasyonu, pranayama çalışmaları, trataka çalışmaları, mantralar olacaktir.

Kurban Bayram’ında Yoga

25-29 Ekim tarihler arasında Jiva Yoga tarafından bu dopdolu Yoga & Thai Masaj kampında, Didem’in Dinamik Hatha Flow Yoga Serileri ile Neslihan’ın Tay Masaj eğitimi içiçe olacaktır.


%d blogcu bunu beğendi: