19 Mayıs TaiChi ve Yoga Kampı

by

Her sene sunduğumuz kampımızın ilki 19 Mayıs’da Patika’da..Hadi siz de   gelin bayramı doğada beraber kutlayalım!   Sevgiler, İrem.

 • ŞİMDİ, geçmiş ve gelecekten, korku ve endişeden uzaklaşmak zamanı.
  ŞİMDİ tam ve bütün olduğumuzu içselleştirmek, hayatın tadına neşeyle varmak, kendimizi ve varolan herşeyi olduğu gibi sevmek zamanı.

  ŞİMDİ gerçekle   karşılaşma zamanı.

  ŞİMDİ korktuğumuz şeylerin kurtuluşumuza açılan kapı olduğunu görme zamanı.
  ŞİMDİ kalıpları kırıp, özgürleşerek, sandığımız değil gerçek boyutlarımızı keşfetme zamanı.

  Biz, İrem ve Zeynep, tai chi ve kundalini yoga 19 Mayıs-23 Mayıs programını bunun üzerine kurduk. Patika da bizim bu niyetimizi gerçeğe en rahat dönüştürebileceğimiz cennet bahçesini açtı.

  Her iki disiplin de ANda kalmaya ve böylelikle sandığımız değil olduğumuz varlığımıza odaklanmaya hizmet eder. Olduğumuz şeyi bir kez görünce, daha neler olabileceğimizin ilhamı ırmak gibi akar.

  Sizlerle bu programda birliğin, beraberliğin, bütünlügün tatlılığına akmaya niyet ettik.

  Sevgi bizlerle olsum

  Günlük Akış:

  08:00 – 09:00 TaiChi (Zeynep)

  09:30 – 10:00 Kahvaltı

  10:00 – 17:00 Yürüyüş, öğlen yemeği, yüzme…

  17:00 – 19:00 Yoga (İrem )

  19:30 Akşam yemeği

  Zeynep Barut
  Hayvansever, doğasever, insansever, Varlığa hayran bir dünyalıdır. Hayat amacını gerçekleştirmeyi istedi ve 34 yaşında tai chi ile tanışıp
  aşık oldu. 2 sene Sermed Tezel’den 8 adımlık klasik Yang stili ve hocanın kendi tarzı olan sufi stili tai chi ve quigong eğitimi aldı. Master Lui Yong’un chen
  stili tai chi ve quigong workshoplarına katıldı. Geçen sene Zen Felsefe ve Savaş Sanatları grubuyla 6 ay temel formlar ve Kung fu kataları üzerine
  çalıştı. 2008de Özel Lape Hastanesi’ndeki rahibe hemşirelere tai chi öğreterek eğitmenlik macerasına başladı. Şimdi 40 yaşında ve maceraya hem öğrenen hem de öğreten olarak devam ediyor. Bazıları için de İstanbul’lu kolej mezunu bir tekstil tasarımcısıdır ve serbest olarak mesleğini icra etmeye devam etmektedir.

  İrem Greenfield

  15 yildir yoga ile ic ice olan Irem Greenfield 2007 yilinda NewYork Sivananda Vedanta Center’da yoga egitmenligi sertifikasini, 2008 yilinda NewYork Open Center’da hamile yogasi egitmenlik sertifikasini almistir.Amerika’da bulundugu yillarda Seane Corn, Ana Forrest ve Gurmukh gibi dunya capinda egitmenlerle calisma firsati bulan Greenfield, Gurmukh’un sahibi oldugu Golden Bridge’te de egitmen olarak calismis ve yine 2008 yilinda Lotus Palm School’un Omega Institute’te gerceklestirdigi Thai Yoga Massage egitimini tamamlamistir.2009 yilinda Hindistan’da Mysore Yoga Shala’da, Dr. Ramesh Kumar’dan Abhyanga Ayurvedic Massage sertifikasini alan Greenfield ayni yil Turkiye’ye donmustur. Burada Tatjana Rottenberg’den Reflexology egitimi almistir .2011 yilinda Turkiye’deki ilk KRI onayli Kundalini Yoga ve Meditasyon Egitmenlik Kursunu tamamlamistir.Sadie Nardinie tarafindan sunulan Core Strenght Vinyasa egitmenlik programina halen devam etmektedir.
  Konaklama:
  Ücretler kamplara ve aylara göre değişmekte olup her türlü bütçeye göre seçenekler ouşturmaya çalışıyoruz.
  – Taş binadaki odalardan iki kisişik yatakları olan duşu tuvaleti içinde olan odalarda bir günlük tek kişinin kalışı 75 TL.
  – Duşu tuvaletin içerde olduğu taş binadaki paylaşımlı odalarda bir günlük fiyat 45 TL.
  – Çadırlarda bir akşam kalış tek kişi 40 TL. Kendi çadırını ve tüm malzemelerini getireneler 30 TL.
  Patika hakkında biraz bilgi
  Patika, Fethiye’nin Faralya köyünde deniz ve ormanla kucaklaşmış bir coğrafyada yer alıyor. Yürüyüş mesafesindeki Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu ziyaretçilerin en işlek yürüyüş parkuru. Sabahları yogayla başladığımız güne dileyenler tarihi Likya Yolu patikalarını da keşifle devam edebilir, ya da orman içinden sessizce uzanan atikadan 10 dakika yürüyerek denize avuşabilirler.Konaklama için Patika sakinlerinin kendi elleriyle yaptıkları, içinde duşu ve tuvaleti olan taş odalardan çadırlara kadar çeşitli konaklama
  seçenekleri mevcut. Yerel ürünlerin kullanılmaya çalışıldığı, vejeteryan ağırlıklı, sağlıklı ve lezzetli yemekler de sizi bekliyor…Organik tarım yapılan 5 dönümlük alanda, yoga kamplarından çocuk kamplarına kadar pek çok etkinliğin yer aldığı patika projesiyle ilgili detayli bilgi icin :http://patikayolculari. wordpress.com/patika/Diğer Bilgiler:

  –Kamp her seviyedeki yoga uygulayıcısına açıktır ve ücreti 300 TL dir.

  –Yoga ders içeriği ile ilgili her türlü sorunuz için iyogahouse@gmail.com e-posta atabilirsiniz.
  –TaiChi ders içeriği ile ilgili her türlü sorunuz için zeynosan@superonline.com> e-posta atabilirsiniz.

  –Konaklama ücreti, rezervasyon ve Patika ile ilgili soruları Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta ile
  öğrenebilirsiniz .
  – Ulaşım için http://www.patikadayolculuk. com/konaklama-ulasim.html den bilgi alabilirsiniz
  –Yanınızda yoga matınızın dışında getirmek isteyeceklerinizle ilgili bilgileri aşağıdaki linkten alabilirsiniz: (http://www.patikadayolculuk.com/sikca-sorulan-sorular.html )


%d blogcu bunu beğendi: