BİTKİSEL ÖZ YAĞLAR REHBERLİĞİNDE GELEN ŞİFA

by

28 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde Avustralya’ dan  gelen hocalar, bitkisel öz yağların (essential oils) bilgeliğiyle duygusal ve fiziksel sağlığımızı nasıl iyileştireceğimizi,  ses titreşimleriyle içsel frekansı yükseltmeyi öğretecekler.

Oils Farm

Bu çalışmada genel hastalıklar, uykusuzluk, bel ağrısı, kronik yorgunluk, sindirim, alerjiler, eklem rahatsızlıkları, masaj enerji noktaları, romatizma, travma, baş ağrısı, hormonal dengesizlikler, menstural dönem öncesi şikayetleri, menopoz gibi sorunlarda hangi yağların, nasıl kullanıldığı anlatılacak.

Bitkisel öz yağlarla kilo verimi ve dengeli beslenme

Detoks, karaciğer ve kan temizliği, şekere düşkünlük, kilo alımında duygusal, çevresel, strese bağlı  ve hormonal nedenler, çözümleri, bağırsak temizliği, parazit, bağımlılıklar, yeme bozuklukları, yiyecek alerjileri, düzenli beslenme nasıl olmalıdır, diyetle birlikte hangi öz yağlar kullanılması gerektiği öğrenilecek.

Yağmur damlası eğitimi (Raindrop Technique)

Sakinliğin ve huzurun derin sularına gömüldüğünüzü düşünün. Sonra yavaşça bedeninize geri döndüğünüzde, omurganız üzerinde uygulanmakta olan ve oradan yorgun kaslara doğru hareket eden farklı yağlar size yağmur damlaları hissini verir. Bu teknikte kullanılan yağla,r Kızılderililerin masajda omurgayı uyarmak için kullandıkları tüy yerine geçer ve aynı görevi üstlenir. RT, çok güçlü bir tekniktir. 20 yıl boyunca  skolyozu olan ve kronik sırt ağrısı çeken birçok kişiye yardım etmiştir.

Vibrasyonel yağmur damlası tekniği

RT tekniğinde oluşan yağların frekansına ses vibrasyonu eklenerek farklı  akupunktur noktaları uyarılır.

Yağlar ve çocuklar

Farklı yaş gruplarındaki çocuklar için, hamilelikte, doğumda ve doğum sonrasında, bağışıklık kazanmak için ve algılama sorunlarında yağların kullanımı anlatılacak.

Hal Tropp Kimdir?

Hal, doğal sağlığı ve farklı doğal boyutları aramaya 20’li yaşlarında başladı. Masaj terapisti,  sağlıklı yemek şefi, sanat öğretmeni olarak değişik  meslek gruplarında çalıştı. Melbourne’ de şeker kullanılmayan ilk fırını açtı. Okulda sorun yaşayan ergenlik dönemindeki çocuklarla çalıştı. Telkin yönteminde uzmanlaştı. Bunların yanı sıra müzikle profesyonel olarak ilgilenmektedir. İyileştirici, bitkisel öz yağlar 10 yıldır yaşamında yer almaktadır. Seanslarında yağların frekanslarına müzikle eşlik ederek, daha derin veya daha yüksek de diyebileceğimiz bir etki alanı oluşturarak şifa vermeye çalışmaktadır.

Girija Tropp Kimdir?

Bitkisel öz yağ terapisti

Yağmur damlası pratisyeni

Yazar

Dansçı ( Güney Hindistan klasik dans/ 5 rhythms),

Kurs ve Konaklama Ücreti:

Kursun asıl değeri 600 tl iken, daha fazla insana ve doğru kişilere ulaşabilmek için Avustralya dan gelen  hocalarla konuşarak, iyi niyetler ve güçlü inançlar çerçevesinde kurs ücretini 350tl ye indirebildik.

* Taş binadaki odalardan çift kişilik yatakları olan duşu tuvaleti içinde olan odalarda bir günlük tek kişinin kalışı 95 TL.
* Duşu tuvaletin içerde olduğu taş binadaki paylaşımlı odalarda bir günlük fiyat 75 TL. Tek başına kalmak isteyenler 25 TL ek ücret ödeyebilirler.
* Duşu tuvaletin içinde olduğu paylaşımlı ahşap evlerde 50 TL
* Çadırlarda bir akşam kalış tek kişi 40 TL. Kendi çadırını ve tüm malzemelerini getirenler 30 TL.
Patika hakkında biraz bilgi

Patika, Fethiye’nin Faralya köyünde deniz ve ormanla kucaklaşmış bir coğrafyada yer alıyor. Yürüyüş mesafesindeki Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu ziyaretçilerin en işlek yürüyüş parkuru. Sabahları yogayla başladığımız güne dileyenler tarihi Likya Yolu patikalarını da keşifle devam edebilir, ya da orman içinden sessizce uzanan patikadan 10 dakika yürüyerek denize kavuşabilirler.

Konaklama için Patika sakinlerinin kendi elleriyle yaptıkları, içinde duşu ve tuvaleti olan taş odalardan çadırlara kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Yerel ürünlerin kullanılmaya çalışıldığı, vejeteryan ağırlıklı, sağlıklı ve lezzetli yemekler de sizi bekliyor… Organik tarım yapılan 5 dönümlük alanda, yoga kamplarından çocuk kamplarına kadar pek çok etkinliğin yer aldığı patika projesiyle ilgili özet bilgiye https://patikayolculari.wordpress.com/patika/ den fotoğraflarla birlikte daha fazla bilgiye ise www.patikadayolculuk.com dan ulaşabilirsiniz.

Diğer Bilgiler

– Bu kampa herkes katılabilir.

–Ders içeriği ile ilgili her türlü sorunuz için  lisengamze@gmail.com e-posta atabilirsiniz.

– Rezervasyonunuzun gerceklesmesi icin kisi basi 150 TL yatirilmasi gerekmektedir.

– Ödemelerin geri kalanı kursun başlangıcında nakit olarak alınmaktadır.

–Konaklama, rezervasyon ve Patika ile ilgili soruları Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta göndererek öğrenebilirsiniz .

— Ulaşım için https://patikayolculari.wordpress.com/2010/10/09/patikaya-ulasim  bilgi alabilirsiniz ek bilgi için bizi arayın.

–Yanınızda yoga matınızın dışında getirmek isteyeceklerinizle ilgili bilgileri aşaığdaki linkten alabilirsiniz:(http://www.patikadayolculuk.com/sikca-sorulan-sorular.html)


%d blogcu bunu beğendi: