Kate Beckel ile Yoga Kampı

by

Kate Beckel

2 – 6 Haziran tarihleri arasında içsel patikalarınızı Kate’in rehberliğinde keşfetdin Patanjali’nin 2000 yıllık öğütleriyle binlerce yıllık Likya Yolu’nda sizi bekliyoruz.

Bes Niyama: Patanjali’nin sekiz kollu yoga sisteminin ikinci kolu Niyamalar beş içsel uygulama içermektedir. Bu uygulamalar, yogi’nin içsel durumu, zihni ve ruhunu inceleyerek, ilk kolda – Yama – sunulmuş olan etik uygulama kurallarının genişletilmiş halini vermektedir. Niyama uygulaması, içsel gelişim sağlamamız için gerekli olan pozitif çevremizi korumamızı sağlar ve bize Yoga yolculuğumuz boyunca gerekli olan kişisel disiplin ve içsel gücü sağlar.
….
Patanjali’nin yoga sutraları, kişinin kendisine ve dışarıya karşı tutumunu belirleyen prensipler sunar. Yamalar, çevreye ve diğer insanlara, niyamalar ise kişinin kendiyle ilişkisine yönelik etik davranışlardır. Bunların uygulanması insanın acı çekmesini engeller. Yama niyamalara kural ve zorunluluk demek çok doğru değil. Uygularsan rahat edersin, prensipleri demek daha doğru. Yoga, iyi ve acı çekmeksizin yaşamak için bir reçete sunmaz ama pratikte, kişinin alışkın olduğu davranış, tutum ve bunların sonucuna bakma sürecidir (Desikachar, The Heart of Living Yoga). Yama niyamalar, kendimiz ve toplumla ilişkilerimiz için tavsiyelerdir. 8 kollu aştanga yoganın kollarından ikisidir (Diğerleri, asana, pranayama, pratyahara, dharana, dhyana, samadhi).

Kate Beckel:
Kate öncelikle şu anda İstanbul’da yoga öğretmekten onur duyuyor.Yoga ile10 yıl önce Newyork’ta Jivamukti Yoga ile tanıştı. Sonra Hong Kong da yüce felsefesi, sade hiza prensipleri ve öğretisi ile Anusara Yoga’ya tutuldu. Patrick Creelman, Criss Chavez, Jules Febres, Shelle Jackson and Tias and Surya LIttle, and Sarah Powers etkilendiği hocalardan öne çıkanlar(birlikte çalıştığı pek çok kişi var). Aynı zaman da Anusara Yoga’nın kurucusu John Frend ve Ross Rayburn’den Terapatik Yoga, Jonathan Urla’dan Yogalates eğitimleri aldı. Müzik eşliğinde ki derslerinin eğlenceli olduğu kadar ilgi çekici de olduğunu umuyor. Dersler bazen akış bazense eğitici odaklı,; her iki şekilde de nefes odaklı çalışmayı teşvik ederek ,açıklıkla bedeni ve benliği araştırmaya yönlendiriyor. Farkındalık, aşk ,minnet ve şefkat hisleriyle tecrübe edilen yoga uygulamasının sağlıklı beden ve zihin için şifalı bir yol olduğuna inanıyor.

Kurs ve Konaklama Ücreti:

* Kurs ücreti 250 TL dir.

* Taş binadaki odalardan çift kişilik yatakları olan duşu tuvaleti içinde olan odalarda bir günlük tek kişinin kalışı 75 TL.

* Duşu tuvaletin içerde olduğu taş binadaki paylaşımlı odalarda bir günlük fiyat 60 TL.

* Duşu tuvaletin içinde olduğu paylaşımlı ahşap evlerde 50 TL

* Çadırlarda bir akşam kalış tek kişi 40 TL. Kendi çadırını ve tüm malzemelerini getirenler 30 TL.

Patika hakkında biraz bilgi

Patika, Fethiye’nin Faralya köyünde deniz ve ormanla kucaklaşmış bir coğrafyada yer alıyor. Yürüyüş mesafesindeki Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu ziyaretçilerin en işlek yürüyüş parkuru. Sabahları yogayla başladığımız güne dileyenler tarihi Likya Yolu patikalarını da keşifle devam edebilir, ya da orman içinden sessizce uzanan patikadan 10 dakika yürüyerek denize kavuşabilirler.

Konaklama için Patika sakinlerinin kendi elleriyle yaptıkları, içinde duşu ve tuvaleti olan taş odalardan çadırlara kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Yerel ürünlerin kullanılmaya çalışıldığı, vejeteryan ağırlıklı, sağlıklı ve lezzetli yemekler de sizi bekliyor… Organik tarım yapılan 5 dönümlük alanda, yoga kamplarından çocuk kamplarına kadar pek çok etkinliğin yer aldığı patika projesiyle ilgili özet bilgiye https://patikayolculari.wordpress.com/patika/ den fotoğraflarla birlikte daha fazla bilgiye ise www.patikadayolculuk.com dan ulaşabilirsiniz.

Diğer Bilgiler

–Ders içeriği ile ilgili her türlü sorunuz için  lisengamze@gmail.com e-posta atabilirsiniz.

– Rezervasyonunuzun gerceklesmesi icin kisi basi 150 TL yatirilmasi gerekmektedir.

– Ödemeler nakit olarak alınmaktadır.

–Konaklama, rezervasyon ve Patika ile ilgili soruları Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta göndererek öğrenebilirsiniz .

– Ulaşım için https://patikayolculari.wordpress.com/2010/10/09/patikaya-ulasim  bilgi alabilirsiniz ek bilgi için bizi arayın.

–Yanınızda yoga matınızın dışında getirmek isteyeceklerinizle ilgili bilgileri aşaığdaki linkten alabilirsiniz:(http://www.patikadayolculuk.com/sikca-sorulan-sorular.html)


%d blogcu bunu beğendi: