Varoluşun Simyası ve Dansı

by

4-8 Ağustos, Patika Faralya

Eğitmen: Sanem Özkaya

Varoluşta her şey sürekli bir devinim halindedir. Tek olan öz, bilinç ve enerjinin farklı düzeylerinde sonsuz açılımlar yaparak yayılır. Bu sonsuz hareket; Ses, Işık ve Nefes gibi belirli evrensel güçlerle gerçekleşir ve özel bir Kutsal Geometriye sahiptir.

Bedenlerimiz bu evrensel sistemin bir parçasıdır; enerjisel tıkanıklıklarla bağlantısı kesilmediği sürece,  varoluşla organik bir bütünlük halindedir. Hayatlarımız da, uyumlu veya uyumsuz bir akışla, bu kozmik dansa eşlik eder.                                                     Kendi kalbimizde varoluşun özüyle bütünleşmeye yöneldikçe; evrensel ritmin kalp atışıyla da uyumlanmaya başlarız. Böylece her anımız bir meditasyona; birliğin, bilgeliğin ve sevginin sonsuz dansına dönüşür.

Bu çalışmada, varoluşun temel yaratım ve dönüşüm araçları olan Elementlerle çalışacağız. Çeşitli özel ritüellerle, sahip olduğumuz bu varoluşsal potansiyellerle bütünleşeceğiz. İç ve dış sonsuzluğumuzda yolculuğa çıkarak; kozmosun ve kozmosun küçük bir modeli olan bedenimizin bilgeliğini ve gizemini keşfedeceğiz. Nefesin ve Sesin derin etkilerini, Çakralarımızı, Işık bedenlerimizi daha yakından tanıyacağız.

Mistik dansla, meditasyonlar ve ritüellerle, bilgi paylaşımlarıyla, nefesle, sesle, müzikle; yaşam enerjimizi (Prana) ve bilincimizi (Prajna) harekete geçirip yenileyeceğiz. Fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenlerimizi arındırıp dengeleyerek; varlığımızın varoluşla doğal bağlantısını daha derinden hissedeceğiz. Ruhu ve maddeyi, evreni, doğayı ve kendi içsel potansiyellerimizi daha yakından keşfettikçe; yaşamla yepyeni ve şuurlu bir ilişki kuracağız. Farkındalık, bütünlük, akış, denge ve ahenk için; tüm bu güçlerle birlikte çalışmanın keyifli yollarını deneyimleyeceğiz.

**Program, 4 Ağustos Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak ve 7 Ağustos Salı akşamı saat 20.00’de sona erecektir.

Program:

1.    Gün:

Tanışma Ritüeli

Varoluş; İnsan ve Evren, Ruh ve Madde, Enerji ve Bilinç

Elementlerin Bilgeliği

Film Akşamı

2.    Gün:  Toprak ve Hava

Elementlerin Bilgeliği

Mistik Dans (Toprak ve Hava)

Topraklanma ve Nefes Meditasyonu

Duyuları Uyandırma; Koku ve Saf Dokunuş

Elementlerle Bütünleşme Ritüeli (Toprak ve Hava); Potansiyeller ve Yayılım, Tohum, Ağaç

3.    Gün:  Su ve Ateş

Elementlerin Bilgeliği

Mistik Dans (Su ve Ateş)

Akış, Arınma ve Dönüşüm Meditasyonu

Duyuları Uyandırma; Görme ve Tatma

Elementlerle Bütünleşme Ritüeli (Su ve Ateş); Arınma, Dönüşüm ve Kristalleşme

4.    Gün:  Eter/Uzay, Sema Ritüeli

Birliğin, Sevginin, Sonsuzluğun Bilgeliği

Kozmik Şifa ile Bütünleşme Meditasyonu

Kozmik Akışın Dansı ve Birlik Çemberi

Ruhun Şarkısı; Sessizlik ve Ses

İç ve Dış Uzayımız; Çakra Dansları

Sema Dönüşleri

Paylaşımlar

***

Çalışmanın ücreti; 280 TL + Konaklama

Patika’da Konaklama:

* Taş binadaki odalardan çift kişilik yatakları olan duşu tuvaleti içinde olan odalarda bir günlük tek kişinin kalışı 95 TL.

* Tek başına kalmak isteyenler 25 TL ek fiyat ödeyebilirler

* Duşu tuvaletin içerde olduğu taş binadaki paylaşımlı odalarda bir günlük fiyat 75 TL.

* Duşu tuvaletin içinde olduğu paylaşımlı ahşap evlerde 50 TL

* Çadırlarda bir akşam kalış tek kişi 40 TL. Kendi çadırını ve tüm malzemelerini getirenler 30 TL.

* Rezervasyonunuzun gerçekleşmesi için kişi başı 150 TL yatırılması gerekmektedir.

* Ödemeler nakit olarak alınmaktadır.

Sanem Özkaya kimdir?

Sanem Özkaya

Sanem Özkaya, 2003-2009 yılları süresince devam eden yoğun dans eğitimleri ve çalışmaları sırasında (Latin dansları, jazz dans, modern dans, bale, oryantal dans…); bedeniyle derin bir iletişim kurmaya başladı. Kendisini ve içsel sonsuzluğunu keşfetmeye başlarken, dans onun en büyük öğretmeni ve şifası oldu. Bütünlüğün, dengenin, akışın, açıklığın, farkındalığın derinliklerini dansla keşfetti.

2009’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra; dansın ruhunu ve şifa etkilerini daha derinden deneyimlemeye yöneldi.

Meditatif Dans eğitimi aldı ve Yoga, Pilates, Alexander, Feldenkreis, Bale, Modern Dans gibi çok sayıda beden tekniği ile çalıştı. Sufi hareket felsefesini yansıtan, evrensel bilinci beden ile buluşturan dans meditasyonlarını deneyimledi. 5 Ritim çalışmaları yaparak; 5 elementle dans yolculuğuna başladı.

2012 yılında Tayland’da, ruhsal ve bütünsel bir yoga sistemine sahip olan Agama Yoga’da, Mistik Dans eğitimini tamamladı.

Aynı zamanda 2009 yılından bu yana yoğun olarak meditasyonlar, ezoterik bilgi ve sembolizma çalışmaları ve çeşitli enerjilerle şifa çalışmaları yapıyor. Hayatta her zaman öğrenci olduğunu bilerek; öğrendiklerinden ve deneyimlerinden edindiği bilgileri, çalışmalarını desteklemek için, katılan herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olması niyetiyle kullanıyor.

Patika hakkında bilgi

Patika, Fethiye’nin Faralya köyünde deniz ve ormanla kucaklaşmış bir coğrafyada yer alıyor. Yürüyüş mesafesindeki Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu ziyaretçilerin en işlek yürüyüş parkuru. Sabahları yogayla başladığımız güne dileyenler tarihi Likya Yolu patikalarını da keşifle devam edebilir, ya da orman içinden sessizce uzanan patikadan 10 dakika yürüyerek denize kavuşabilirler.

Konaklama için Patika sakinlerinin kendi elleriyle yaptıkları, içinde duşu ve tuvaleti olan taş odalardan çadırlara kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Yerel ürünlerin kullanılmaya çalışıldığı, vejeteryan ağırlıklı, sağlıklı ve lezzetli yemekler de sizi bekliyor…

Organik tarım yapılan 5 dönümlük alanda, yoga kamplarından çocuk kamplarına kadar pek çok etkinliğin yer aldığı patika projesiyle ilgili özet bilgiye https://patikayolculari.wordpress.com/patika/dan;                                         fotoğraflarla birlikte daha fazla bilgiye ise www.patikadayolculuk.comdan ulaşabilirsiniz.

Diğer Bilgiler

Konaklama, rezervasyon ve Patika ile ilgili sorular için Erol Scott’tan telefonla (533 650 80 70) ya da patikafaralya@yahoo.com dan e-posta göndererek bilgi alabilirsiniz.

– Patika’da kaldığınız süre boyunca, kas/eklem ağrılarınız, postur bozuklukları ve omurga problemleriniz için Miyotrepist Gamze De Lisen’den seans alabilirsiniz. Kendisi ve terapileriyle ilgili daha fazla bilgiye www.anatrabodyworks.blogspot.com dan ulasabilirsiniz.

Ulaşım için https://patikayolculari.wordpress.com/2010/10/09/patikaya-ulasim  bilgi alabilirsiniz ek bilgi için bizi arayın.

–Yanınızda yoga matınızın dışında getirmek isteyeceklerinizle ilgili bilgileri aşağıdaki linkten bulabilirsiniz:(http://www.patikadayolculuk.com/sikca-sorulan-sorular.html)


%d blogcu bunu beğendi: